Adam Wołosz

Partnerem Wydarzenia Mazowsze serce Polski
Adam Wołosz pochodzi z Ostrołęki.  Gitarzysta, basista, vocalista, autor tekstów i kompozytor piosenek. Ze sceną związany nieprzerwanie od czasu debiutu w Jarocinie w 1984 r., gdzie grał w ostrołęckiej formacji „Opar”.  Współtwórca płyt zespołów „COORP”, „Zupa Grzybowa”, „Droga Na Ostrołękę” oraz trzech w pełni autorskich albumów: „Surowizna”, „Agent 07-400”, „A dam Wam”, na których zawarł kilkadziesiąt własnych utworów. Wykonuje recitale, podczas których gitarą i śpiewem maluje treści własnych piosenek oraz bliskich jego sercu, innych poetów: Brel, Stachura, Kaczmarski, Wysocki, Okudżawa, Nohavica oraz innych, którzy odcisnęli ślad na jego twórczości. Sam o sobie mówi że” gra na żywo, z życiem i z życia”. Utwory jego w sposób rzeczywisty wyrastają z jego własnych przeżyć i opiewają zdarzenia faktyczne.

Recenzja jednej z płyt Adama Wołosza,

 autorstwa Dariusza Łukaszewskiego:

„Cudownie przekorny. Cudownie prawdomówny. Cudownie wrażliwy. Idzie przez świat. Adam Wołosz, muzyk, poeta, wnikliwy obserwator. Dźwiga swoje blizny. Złorzeczy. Modli się. Sponiewierany. Oszukany. Gotowy zawsze odśpiewać złu i Złemu. Poznał świat. Dotknął. Upadł. Zabolało. Napotkał Anioły, wprawdzie nie te szczerozłote ale zwyczajne, szare Anioły Codzienności. Tęskni do nich. Tęskni do wolności. Do spokojnej przestrzeni, koni i luzu, które stają się synonimem pierwotnej harmonii. A jednak nie zapomina o swoich korzeniach i swoim fatum, bolenie rzeczywistym miasteczku, bluesie, obrzeżach, ludziach poranionych i odrzuconych. Także tych zapomnianych, dla których wyśpiewuje swój prywatny, przejmujący Kadisz’.

NATURA NA 1000 SPOSOBÓW
Eco Targi od 28 Lipca do 30 Lipca 2023r. w godzinach 12.00 -18.00
Strefa DAJ DRUGIE ŻYCIE swojej odzieży, biżuterii i innym przedmiotom. Przynieś do nas, wymień lub symbolicznie sprzedaj innym osobom.
Sfera PODZIEL SIĘ SŁOWAMI przynosząc do nas książki, które zalegają w twojej domowej biblioteczce. W zamian weź te, które zainteresują Ciebie.
28 Lipca godz. 17.00- Koncert ADAMA WOŁOSZA
Koncert, który przedstawi nam płytę p.t.: Surowizna. To zestaw nieoczywistych pod względem gatunkowym utworów. Trzynaście szczerych i czasami bardzo bolesnych, ironicznie opowiedzianych historii z życia.
28 LIPCA DO 30 LIPCA : WARSZTATY NATURA NA 1000 SPOSOBÓW
Zapraszamy na przygodę z Naturą, która jest inspiracją do pobudzenia wyobraźni i kreatywności. Zajęcia poprowadzą znani artyści, wielokrotnie nagradzani, autorzy wielu książek : Jovanka Tomaszewska i Wojciech Kołyszko- autorzy między serii bajek terapeutycznych o uczuciach wydawanych przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.
,, Celem jest pobudzenie wyobraźni dzięki bezpośredniemu kontaktowi z naturą. Odwołując się do własnych doświadczeń twórczych, pokażemy szereg sposobów zamieniania tego, co nas w świecie przyrody zachwyca, przeraża lub rozśmiesza, co w jakikolwiek sposób przykuwa naszą uwagę, na bajkę albo opowiadanie fantasy, na obraz, komiks lub pomysł na film, a nawet opowieść pantomimiczną. Najpierw jednak trzeba nauczyć się uważnie się światu przyglądać, w związku z tym proponujemy szereg zabaw – ćwiczeń pobudzających uważność. Poza uwrażliwieniem na piękno naturalnych form, dzieci mają szansę rozwijać swoje zdolności plastyczne, biegłość w tworzeniu opowieści, sprawność w posługiwaniem się językiem, a także umiejętność odczytywania i posługiwania się metaforami”


Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest