21 lis 10:00 “Jajo w sieci”

“Jajo w sieci” – najnowsza produkcja teatralna aktorki Ewy Gorzelak – szerszej publiczności znanej z Na Wspólnej, M jak miłość i Słodkie Życie.

Spektakl przeznaczony jest dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej i ich opiekunów. Problem uzależnienia od cyberprzestrzeni dotyka coraz większej grupy dzieci. Treść sztuki jest spójna ze szkolnym programem wychowawczym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych “Bezpieczeństwo w sieci”.

Cele:
• uwrażliwienie na ryzyko wynikające ze zbyt częstego korzystania z elektroniki i Internetu,
• konfrontowanie się dzieci z własnymi doświadczeniami poprzez losy bohaterów sztuki,
• podjęcie tematu wartości życiowych i postaw prospołecznych,
• pobudzanie dzieci do kreatywnego myślenia i działania.

Termin: 21 listopada 2019
Koszt: 45 PLN / osoba

 Od autorek:
Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, portali społecznościowych. Robią tysiące selfie i natychmiast je publikują. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar. Dlatego właśnie stworzyłyśmy sztukę, która bawiąc wychowuje, edukuje, daje do myślenia.

 Z notatek prasowych:
“Jajo w sieci” to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. Dwie zaprzyjaźnione dziewczynki ściągają na telefon nieznaną im aplikację. Nieświadomie sprawiają, że ze świata wirtualnego do realnego przenika gigantyczne jajo. Jego pojawienie się wywraca do góry nogami życie jednej z nich. Chcąc odzyskać najbliższą sercu osobę, będzie musiała dokonać w sobie wielu zmian, stanąć do walki z czasem i w trybie przyśpieszonym nauczyć się na nowo funkcjonować w realnym świecie. Czy jej się uda?”

Autorki: Anna Gil i Ewa Gorzelak
OBSADA: Werka: Ewa Gorzelak Nula: Hanka Brulińska, Agnieszka Roszkowska Mama: Magdalena Gnatowska
Reżyseria: Magdalena Gnatowska
Scenografia: Rob Kowański
Kostiumy: Ewa Gorzelak i Magdalena Gnatowska
Muzyka: Aleksander Maksimow i Paweł DerentowiczDziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest