Podziel się słowami – wakacyjna zbiórka literatury

“Podziel się słowami” to inicjatywa bliska proekologicznej misji Multimedialnego Centrum Natura. Zachęcamy do podarowania zakurzonym, niepotrzebnym i często niechcianym egzemplarzom książek z domowej biblioteki drugiego życia poprzez oddanie ich do naszej kameralnej czytelni. Masz niepotrzebne bajki dla dzieci lub ciekawe książki dla dorosłych? Od 2 lipca możesz wypełnić nimi puste regały w Multimedialnym Centrum Natura i zostać współtwórcą zgodnej z naturą biblioteki.

Akcja będzie trwała do końca wakacji i jest pierwszym etapem długofalowego planu rozwoju klimatycznej czytelni na terenie naszego obiektu. Następnie powstanie tam punkt wymiany książek oraz dyskusyjny klub książki. Nasza inicjatywa jest krokiem w stronę poszerzania świadomości ekologicznej lokalnej społeczności oraz niewątpliwie wartością dodaną do edukacji w obszarze racjonalnego gospodarowania odpadami.   Dlatego pragniemy zaapelować o niewyrzucanie literatury pięknej i poszukiwanie alternatywnych sposobów gospodarowania odpadami, jak np. dzielenie się nimi z instytucjami lub osobami, które docenią wciąż tkwiący w nich potencjał i dadzą im metaforyczne drugie życie.

W ramach podziękowania i rewanżu za przyłączenie się do akcji, uczestnicy którzy zostawią książkę w naszej czytelni są uprzywilejowani do odebrania kuponu uprawniającego ich do delektowania się darmowym ciastem do kawy.

#dzielęsięsłowami

Sprawdź Restaurację Natura na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest