Już 23 września o godz. 19:00 zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert pierwszej edycji Festiwalu Giganci Rocka w Naturze, na scenie wystąpią: Felicjan Andrzejczak, Kasia Kowalska i Adam Kalinowski.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
PATRON HONOROWY: Marszałek Województwa Mazowieckiego
I FESTIWAL GIGANCI ROCKA W NATURZE
Wstęp wolny, koncert plenerowy
Ostrołęka, ul. Natury 7
Felicjan Andrzejczak – od ponad 40 lat zajmuje się muzyką. Szerokiej publiczności pokazał się w 1979 roku, gdy ze swoim pierwszym przebojem, utworem „Peron łez”, zdobył wyróżnienie na koncercie premier podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Wokalista zespołu Budka Suflera w Batach 1982—1983. Z nim Budka Suflera nagrała przebój „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” i „Noc komety”. Podczas XXII KFPP w koncertach „Premiery” i „Mikrofon i Ekran”, Felicjan zaśpiewał „Trzeci akt” za który otrzymał Złotą paterę z bursztynem. W 1987 roku i w 1988 roku po raz kolejny wystąpił w Opolu, gdzie zaśpiewał „Ekscentryczny dance”i „Siedem nocy” . Piosenki te zdobyły również uznanie i trafiły na top listy przebojów Polskiego Radia. W 1987 roku Artysta wydał swój pierwszy solowy album „Felicjan Andrzejczak”. Znalazło się na nim wiele kompozycji Jarosława Kukulskiego i Ryszarda Sygitowicza, z którymi artysta nie tylko współpracował, ale też się przyjaźnił. Za warstwę tekstową na płycie odpowiedzialni byli między innymi Jonasz Kofta , Janusz Kondratowicz i Justyna Holm. Ma na koncie kilka płyt solowych nagranych między innymi z Mieczysławem Jureckim i Andrzejem Kuryło, a także wydaną w 2020 roku płytę z Budką Sulfera. Piosenki Felicjana Andrzejczaka plasowały się w czołówkach list przebojów. Soul i blues — te rodzaje muzyki, które fascynowały go i inspirowały do dalszych poszukiwań. Wielkie wrażenie wywarł na nim Czesław Niemen. Z zagranicznych artystów inspirował go James Brown. Od początku bat się rutyny i estradowej sztampy. Interesowały go koncerty na wysokim poziomie, czego możemy przez lata doświadczać. Obecnie to on jest autorytetem i inspiracją dla wielu młodych i popularnych artystów, którzy chętnie zapraszają go do współpracy.
Kasia Kowalska – będąc nastolatką, na swoim koncie miała już koncerty z Ewą Bem (Dziennik mej podróży), nieco później wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której promowała swoją pierwsza płytę, a także kilka koncertów przed Bobem Dylanem. Już wtedy na koncie Kasi znalazło się wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk ’94 w kategorii Debiut Roku, czy tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka od miesięcznika „Tylko rock”. Podczas finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP ’94 otrzymała nagrody w kategoriach: Debiut ’94 i Przebój roku. Od 1994 artystka solowa, wydała dziewięć albumów studyjnych: Gemini (1994), Koncert inaczej (1995), Czekając na… (1996), Pełna obaw (1998), (2000), Antidotum (2002), Samotna w wielkim mieście (2004), Antepenultimate (2008) i AYA (2018). Dwie wydane przez nią płyty dotarty na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce, za ich sprzedaż otrzymała dwie podwójnie platynowe płyty, cztery platynowe i cztery złote. Reprezentantka Polski w 41. Konkursie Piosenki Eurowizji (1996). Laureatka Europejskiej Nagrody MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy oraz Nagrody Muzycznej „Fryderyka” za fonograficzny debiut roku 1994 i wielu nominacji do nagrody w innych kategoriach (m.in. sześciokrotnie dla wokalistki roku i dwukrotnie dla autora roku). Zdobywczyni pięciu Superjedynek, Eska Music Award i Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności Sopot Festival. Do największych przebojów artystki należą takie utwory jak „Prowadź mnie”, „antidotum”, „A to co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Oto ja”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre”, a także najnowszych: „Aya” czy „Alannah”, które można usłyszeć podczas jej koncertów.
Adam Kalinowski – wokalista i gitarzysta wykonujący muzykę w klimatach rock, hard rock, acoustic rock, pop rock, grunge, który na swoim koncie ma już dużo gościnnych występów w koncertach nie tylko plenerowych ale również i telewizyjnych. Finalista 11. edycji „The Voice of Poland” i laureat piątego miejsca w „Idolu” 2017. Rozkochał w sobie polską publiczność, a także trenerów „The Voice of Poland”. Kojarzony jest przede wszystkim ze swoim rockowym wokalem. Po finale „The Voice of Poland”, do sprzedaży trafił debiutancki materiał Kalinowskiego – „Być może ostatnia płyta”. W 2019 z zespołem BLACK JEANS wydał autorską płytę Pokolenie Y dostępną w serwisach streamingowych.