DRAGI DONIKĄD

         

 

WSTĘP WOLNY
Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach „Strategii rozwoju kultury w województwie mazowieckim na lata 2023–2027″.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE SZKOŁY NA SPEKTAKL – DRAGI DONIKĄD:
Godziny spektakli:
9:00 – 10:00
10:30 – 11:30
12:00 – 13:00
Wstęp darmowy – rezerwacje miejsc: 509 167 415
Sztuka „Dragi donikąd” adresowana jest tylko do młodzieży powyżej 13 roku życia.

DRAGI DONIKĄD
To swoista analiza problemu jaki stanowią „narkotyki przyszłości”, a także studium współczesnego społeczeństwa.

OPIS SPEKTAKLU
Używki stają się pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem. Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostanie brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która stoi za dopalaczami.

A czym tak naprawdę są „narkotyki przyszłości”? Z jednej strony są substytutem przygody, potrzebą przeżycia czegoś, czego rzeczywistość nie dostarcza, straszliwym w skutkach „nieznanym światem”, który kusi w czasach, gdy internet, media czy popkultura odzierają świat z wszelkiej tajemnicy. Z drugiej strony dopalacze są narkotykiem pustym, szybkim, łatwym, pozbawionym jakiegokolwiek kontekstu, ideologii, a tym samym wpasowują się idealnie w krytykę zmierzającego donikąd pokolenia skrótu, pokolenia komunikacji smsowej, emotikonów, żyjących dwa dni memów, bezcelowych fenomenów w stylu harlem shake, czy gangnam style, hollywoodzkich trailerów, pokolenia testowych matur, myślowych skrótów, wreszcie pokolenia internetowego porno, pokolenia, gdzie wszystko jest szybkie, łatwo dostępne i przede wszystkim – zapewniające nagły, zaskakujący, mocny i najlepiej nieprzewidywalny efekt. Rosyjska ruletka naszych czasów.

Paradoksalnie dopalacze, choć noszą znamię narkotyku „pokolenia”, w swoim efekcie nie tworzą nawet wspólnoty, ale odrywają swoją ofiarę od całej sfery zewnętrznej, zamykają ją w swoim, kompletnie nieokreślonym świecie.

Takie właśnie są dopalacze – dopasowane do tego, co przed nami, do nieznanego – i dlatego właśnie śmiertelnie niebezpieczne.

TWÓRCY
Autor:
Justyna Bargielska, Wawrzyniec Kostrzewski
Reżyseria:
Wawrzyniec Kostrzewski
Obsada: Olga Sarzyńska/Marta Kurzak, Paweł Koślik, Mateusz Lisiecki-Waligórski/Michał Meyer
Muzyka: Piotr Łabonarski
Koncepcja scenograficzna i projekcje: Maria Matylda Wojciechowska
Kostiumy: Olga Sarzyńska, Maria Matylda Wojciechowska
Zdjęcia: Rafał Latoszek, Martyna Dończyk
Charakteryzacja: Kaja Aleksandra Jałoza, Katarzyna Żurawska
Kierownik produkcji: Magda Maciejewska

 



Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest