ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO

 

Zapraszamy Państwa na muzyczną ucztę połączoną w wyjątkowy sposób z kinematografią, na scenie wystąpi ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO z kinem Romana Polańskiego, 20 kwietnia 2024 o godz. 18:00 w Multimedialnym Centrum Natura, Ostrołęka, ul. Natury 7.
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Mazowsze serce Polski

 

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO
Kolektyw artystyczny założony przez multiinstrumentalistów – kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomalę.
Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą.
Działalność́ Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.
14 maja 2021 roku miała miejsce premiera płyty Orkiestry Ludwika Sarskiego pt. „THE KID”, wydana przez DUX Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły DWÓJKA Polskie Radio oraz TVP KULTUR-A.
Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „Brzdąc”, który w 2021 roku obchodził 100 rocznicę premiery.
Koncerty kameralne kolektywu cieszą się dużą popularnością, ponieważ dzięki ilustracyjnej muzyce filmowej słuchacz okiem wyobraźni przenosi się w świat kina, podróżując po epokach, miejscach i sytuacjach znanych mu z filmowych kadrów.
Zespół zagra do filmów Romana Polańskiego:
ROZBIJEMY ZABAWĘ 1957r.
LAMPA 1959r.
DWAJ LUDZIE Z SZAFĄ 1958r.
GDY SPADAJĄ ANIOŁY 1959r.


Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest