DE MONO

Zapraszamy na koncert De Mono – 21.X.2023r. godz. 19:00 Multimedialne Centrum Natura ul. Natury7 Ostrołęka.
Partnerem Wydarzenia jest Mazowsze serce Polski
Partner Wydarzenia Samorząd Województwa Mazowieckiego
Bilety
Zespół De Mono – powstał w 1987 roku, a pierwszy koncert grupy odbył się w Warszawie, tego roku. Repertuar zawierał utwory z nagranej rok później płyty „Kochać inaczej” i został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.
Występował na wielu imprezach muzycznych w kraju takich jak: Gdyńska Scena Alternatywna, „Poza Kontrolą”, „Róbrege”, Krajowa Scena Młodzieżowa, Festiwal w Jarocinie itp. Zimą 1987r. nagrana została pierwsza płyta DE MONO.
Album DE MONO – „Kochać inaczej” okazał się ogromnym sukcesem, zdobył wiele tytułów i wyróżnień, m.in. wszystkie nagrody przyznawane corocznie przez Magazyn Muzyczny (najpopularniejsze w latach 90-tych pismo muzyczne). DE MONO wybrano zespołem roku, album „Kochać inaczej” płytą roku, a tytułowy utwór – przebojem roku. Przez rok piosenka „Kochać inaczej” utrzymywała się na szczytowych pozycjach listy przebojów radiowej Trójki. Inne przeboje z tego albumu to „Za oknami wiatr szaleje”, „Granice” i „Otoczony” – wykorzystany jako motyw przewodni w filmie p.t. „Co lubią tygrysy”. Trasa koncertowa DE MONO promująca płytę „Oh Yeah!” była największym wydarzeniem muzycznym 1990 roku. Pierwszy raz w Polsce odbyła się tak profesjonalnie zorganizowana trasa koncertowa, której towarzyszyła fachowo i kompleksowo przygotowana kampania reklamowa. Gościnnie w nagraniu płyty oraz na trasie koncertowej wystapiła Kayah. Utwór „Znów jesteś ze mną” zdobył w 1994 roku Grand Prix telewidzów i radiosłuchaczy plebiscytu polskiej piosenki „Muzyczna Jedynka”, Marek Kościkiewicz został kompozytorem roku, a utwór „Statki na niebie” uplasował się na drugim miejscu. DE MONO jako pierwszy polski wykonawca zdobył nagrodę MTV w kategorii LOCAL HERO. Ich płyta „Play” otrzymała nominację do nagrody Fryderyk’99 w kategorii „Album roku” – Pop, a utwór „Wszystko na sprzedaż” nominowany był w kategorii „Piosenka roku”. DE MONO nagrało piosenkę do polskiej edycji programu Big Brother. Utwór „Poznaj siebie” stał się wielkim przebojem. Na płycie RMF – Moja i twoja muzyka znalazły się dwa utwory – „I’ll be your baby tonight” – „Nasza jest cała ta noc” Roberta Palmera z polskim tekstem Janusza Onufrowicza oraz „Sacrifice” – „Bo dziś już nie ma nas” Eltona Johna w tłumaczeniu Andrzeja Ignatowskiego. DE MONO’wa wersja tego utworu otrzymała akceptację samego Eltona Johna
Zespół ma na swoim koncie takie przeboje jak: „Kochać Inaczej”, „Statki Na Niebie”, „Zostańmy Sami”, „Moje Miasto Nocą”, „Wszystko Na Sprzedaż”, czy „Póki Na To Czas”.


Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest