DŹWIĘKI WIOSNY

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski
ZAPRASZAMY PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PODSTAWOWE NA KONCERT PTASZKOWIE ŚPIEWALI – W PIERWSZYM DNIU WIOSNY 20 marca 2024r. godz. 10.00
Folk, elektronika lat 90tych i edukacyjne teksty pełne przyrody. Ptaszkowie Śpiewali to muzyczny duet tworzący niebanalną muzykę dla dzieci i ich opiekunów. Zespół powstał w 2020 roku i ma na swoim koncie świetnie przyjęty przez odbiorców minialbum oraz kilkadziesiąt barwnych i ekspresyjnych koncertów na terenie całego kraju. Muzyka, którą tworzą głównie dla dzieci, czerpie inspiracje z lat 80 i 90 tych, muzyki elektronicznej oraz polskiej muzyki tradycyjnej. Zespół zdobywa popularność dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do muzyki i słuchacza podbijając serca dzieci i ich rodziców.
Projekt został stworzony przez wokalistkę i instrumentalistkę Karolinę Balmas- Pęczułę znaną z zespołów Kipikasza i Dziadowski Projekt. Wraz z Karoliną na scenie wystąpi Piotr Rybczyński- realizator dźwięku oraz multiinstrumentalista znany z wielu projektów lubelskiej sceny muzycznej. Artyści wspólnie tworzą projekt eksperymentując z różnymi stylami muzycznymi, w które doskonale wpisuje się tradycja, przyroda, edukacja, nowoczesność i zabawa. W programie zostaną zaprezentowane autorskie utwory stworzone przez Ptaszków. Koncert będzie wypełniony opowieściami o naturze oraz dźwiękami natury. Ptaszkowie zaśpiewają w duecie z wykorzystaniem takich instrumentów jak bęben obręczowy, gitara, syntezator, drumla, perkusjonalia, looper, młynek do kawy itp. Artyści wykorzystają elektronikę oraz dźwięki zarejestrowane w lesie, na wsi, a także w domu np. skrzypiące drzwi, dudniące schody czy kornik skrobiący w starej szafie. Koncert będzie skierowany do dzieci i dorosłych. Ma on charakter interakcyjny, artyści angażują w niego odbiorców.
„Dajemy z siebie 100% energii, nasze koncerty są barwne, energetyczne i podrywają do tańca wszystkich”.
ECO TARGI 22-23 marca 2024r.
Wiosna to fantastyczny czas dla odświeżenia swoich szaf. W holu oraz w ogrodzie zimowym odbędzie się akcja – DAJ DRUGIE ŻYCIE UBRANIOM. Akcja ma na celu wykorzystanie niepotrzebnej odzieży do wymiany i przeróbki, jednocześnie dając rzeczom drugie życie. Mieszkańcy będą mogli przynieść do Multimedialnego Centrum Natura rzeczy używane, które przestali używać i mogą oddać innej osobie, a w zamian wybrać coś dla siebie nowego. W ten sposób dajemy możliwość drugiego życia ubraniom, dbamy o środowisko by ubrania nie trafiły do koszów z odpadami.
W części biblioteki Multimedialnego Centrum Natura zaprosimy osoby, które przyniosą używane książki w ramach akcji PODZIEL SIĘ SŁOWAMI.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji.
Dbajmy razem o Nature.
WARSZTATY 21-22 marca 2024r.
JAK POZNAĆ, KTO PTAK, A KTO NIE PTAK?
Warsztaty o charakterze interdyscyplinarnym w oparciu o tekst Ptasiego radia Juliana Tuwima z wykorzystaniem ścianki polisensorycznej przedstawiającej las. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z kilkoma gatunkami ptaków zamieszkujących polskie lasy, ich zwyczajami i budową ciała . Wszystkimi zmysłami doświadczają warunków panujących w lesie. Na koniec wykonują pracę plastyczną o tematyce leśnej.
Celem tego rodzaju warsztatów jest wytworzenie indywidualnego, osobistego stosunku do napotykanych zjawisk przyrody oraz uważnej postawy wobec różnych przejawów życia. Kiedy nasze zmysły się otwierają, dostrzegamy na przykład, że każde drzewo jest inne, ta właśnie brzoza ma zupełnie inny charakter niż jej siostra rosnąca kilka metrów dalej. Zaczynamy słyszeć mnóstwo naturalnych, delikatnych dźwięków, które zagłuszane są przez odgłosy cywilizacji. Potrafimy zobaczyć, że trawnik to nie zielona, nudna płaszczyzna, tylko ogromny wszechświat pełen różnorakich form życia, a niebo nie zawsze jest niebieską płaszczyzną z białymi chmurkami w kształcie „baranków”; to nieustannie zmieniający się spektakl różnorodnych form o nieskończonej ilości barw i kształtów.
Warsztaty skierowane są do dzieci z przedszkoli.


Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest