MANDORLA & MICHAEL JONES

 

25 lutego o godz. 19:00 zapraszamy Państwa na KONCERT MICHAEL JONES & ZESPÓŁ MANDORLA/ SONOS SACRIS – Pieśni Świata
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
MANDORLA (z włoskiego: migdał) – w sztuce oznacza owalną aureolę otaczającą postać. Symbolizuje i podkreśla jej boską naturę. Zespół chce być jak mandorla: uświęcać i być uświęcanymi przez muzykę. Połączyła ich tajemnicza moc muzyki, jej przenikanie w przestrzeni fizycznej, intelektualnej i metafizycznej. Sonos sacris – Święte dźwięki to pieśni z różnych zakątków świata.
To pieśni duchowe, folkowe, dawne, współczesne, odnalezione w kulturach: polskiej, ukraińskiej, celtyckiej, afrykańskiej, sefardyjskiej, bałkańskiej, tybetańskiej. Pieśni znane i nieznane… jak to, co najważniejsze, pozostające w nas jako znane i nieznane zarazem…
Wystąpią:
Michael Jones – multiinstrumentalista pochodzący z Anglii a obecnie mieszkający w Polsce. Ceniony muzyk sesyjny, współpracował z Katarzyna Gaertner, Fiolką Najdenowicz, Grzegorz Ciechowski, Leszkiem Biolikiem, Wojtkiem Sewerynem, Nigelem Kennedy, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow, Markiem Stryszowskim, Kiniorem, T Love, Sidney Polak, Wassail, Okularsy Antidepresjon etc. Na co dzień występuje z Max Klezmer Band, Ula Makosz, Luka Mazur Quartet i Mandorla
Marzena Lamch – Łoniewska – wokalistka, instrumentalistka, pedagog, aktorka, kompozytorka muzyki do spektakli i piosenek. Współpracowała m.in. z: Januszem Yaniną Iwańskim, Mietkiem Szcześniakiem, Lorą Szafran czy Marcinem Pospieszalskim. Stale współpracuje z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie (od 1997 r. przygotowanie wokalne aktorów i udział w spektaklach), Teatrem „A” z Gliwic (liczne spektakle muzyczne, nagrania audio i wideo), Teatrem “Bez Reszty” ( spektakle z autorską muzyką do tekstów Księgi Koheleta, “Bajka o Piracie Szprocie”, “Gdzie jest Święty Mikołaj” i inne), Teatrem Małym w Łodzi ,Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie etc. Prowadzi seminaria z emisji głosu na wielu uczelniach (m.in.2008-warsztaty wokalne dla studentów PWSTiTV w Łodzi na kierunku aktorskim pod opieką Wojciecha Malajkata).
Marcin Lamch -kontrabasista, gitara basowa, współzałożyciel zespołu KaPeLa Trio. Zespół został zauważony i wyróżniony na konkursie „Jazz Juniors” w Krakowie. Następnie Trio podjęło współpracę z doświadczonym gitarzystą Januszem „Yaniną „Iwańskim, czego efektem są 3 albumy oraz liczne koncerty na festiwalach w Polsce i za granicą. W roku 2003 KaPeLa Trio nawiązała współpracę z wybitnym trębaczem freejazzowym, Andrzejem Przybielskim- w efekcie powstała płyta zawierające autorskie kompozycje. Następne lata to m.in. współpraca z duetem Lipnicka&Porter, Martyną Jakubowicz, VooVoo. W roku 2009 został zaproszony do współpracy przez Stanisława Soykę, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. W roku 2010 do swojego zespołu zaprasił go Jarosław Śmietana. W międzyczasie tworzył również muzykę do spektakli teatralnych – Polowanie na łosia”, „Kohelet, czyli świt doczekany”, oraz zajmuje się aranżacją i produkcją muzyczną.
Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: Tri Martolod-pieśń bretońska, Rybicka -polska pieśń ludowa, Oh Death -pieśń angielska, Scarborogh Fair- tradycyjna pieśń angielska, Mama Gaja-pieśń Polska, Kothbiro- pieśń z Afryki, Matulu Moja-polska pieśń ludowa, Oj,Bida- polska pieśń ludowa, Ala Nana – pieśń sefardyjska, czy Nur Brennur – pieśń farelska.

 



Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest