NATALIA NIEMEN | NIEMEN MNIEJ ZNANY

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Niemen Mniej Znany – to projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”. Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał – robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Podczas koncertu nie zabraknie też kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca”, „ Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Scenariusz koncertów NMZ (oprócz wrażeń muzycznych) przewiduje przybliżenie postaci Czesława przez Natalię, ale i zaproszonych gości, prezentowane fakty z życia, anegdoty oraz wpływ twórczości gwiazdora na występujące osobowości, pozwolą zapewnić wyjątkowość tego koncertu.Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest