PERKUSJA

 

PERKUSJA OFERTA ZAJĘĆ

Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu, można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka„. (Dawid Crossby)

Nauka muzyki lub granie na instrumencie jako hobby lub zawodowo, oprócz tego, że jest ‘super cool’, pomaga zredukować stres, poprawia samopoczucie, stymuluje aktywność mózgu i daje większą motywację do stawiania czoła wyzwaniom życia codziennego.
Wiele osób nie wie, ale nauka gry na instrumencie muzycznym to nie tylko doskonałe hobby. Ten rodzaj praktykowania sztuki, może generować korzyści w różnych aspektach twojego życia.
Muzyka jest uniwersalnym językiem komunikacji międzyludzkiej, poprzez poznawanie różnych stylów muzycznych, pomaga nawiązać kontakt z innymi kulturami i zrozumieć otaczający nas świat. Jest to także doskonały sposób na kreatywne wyrażenie własnych emocji. Badania pokazują, że gra na instrumentach muzycznych wspomaga zarówno zdolności motoryczne organizmu, jak i różne procesy poznawcze w mózgu.
Aby pomóc ci uwolnić artystę w tobie i położyć kres wymówce, by zostawić to na później, poniżej przedstawiamy kilka ważnych aspektów, które pokazują dlaczego warto rozpocząć własną muzyczno-perkusyjną przygodę.

Wpływ gry na perkusji dla nas wszystkich:

  • Poprawia koordynację – prawa ręka i lewa ręka wykonują różne ruchy, podczas gdy stopy starają się koordynować wyzwalanie innych części instrumentu. Jest to zatem jedno z najlepszych ćwiczeń koordynacyjnych, jakie można wykonywać.
  • Pomaga wyrażać emocje — od najsłodszych do najbardziej gwałtownych reakcji. Kiedy słyszysz delikatną, kojącą muzykę, czujesz się bardziej zrelaksowany? Gra na instrumencie może zrobić to, a nawet więcej, zwłaszcza jeśli to Ty grasz.
  • Zmniejsza stres – gra na perkusji pomaga również umysłowi wytwarzać dopaminę, hormon przyjemności. W ten sposób podczas gry będziesz się dobrze bawić, a na końcu zobaczysz, że problemy, które martwiły Cię na początku, nie wydają się już tak poważne.
  • Rozwija pamięć – nauka i ćwiczenie rytmów, a tym samym tworzonych z nich melodii, to także świetne ćwiczenie pamięciowe.
  • Wzmacnia relacje międzyludzkie – granie w zespole wymaga interakcji z innymi grającymi oraz publicznością. To piękne ćwiczenie komunikacji i szacunku dla siebie oraz innych. Uczysz się przedstawiać swój punkt widzenia, a także poprawiasz swoją siłę argumentacji.
  • Poprawia zdrowie – podobnie jak ćwiczenia fizyczne, gra na instrumencie pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Ponadto kontrolujesz swój oddech i zyskujesz wytrzymałość.
  • Uczy kreatywności – gra na instrumencie muzycznym podobnie jak ludzka mowa, jest formą swoistej wypowiedzi. Swobodna improwizacja pomoże ci zatem na rozmowę z innymi za pomocą dźwięków muzyki.

 

Kontakt e-mail:
gramynaperkusji@gmail.com

Zajęcia odbywają się w Multimedialne Centrum Natura
Adres: Natury 7, 07-400 Ostrołęka

 Dziękujemy. Potwierdź swój adres email na skrzynce pocztowej

Pin It on Pinterest